Resultater 2021

Kerteminde 12. september 

B klassen 

Klaus Svelmøe/Zille 192,80 point (1. plads og Klaus og Zille er udtaget til DM)

Thomas Lynge/Marley 133,55 point

Helle Hassing/Alpha 128,90 point

Hanne Hansen/Kinai 112,30 point

E klassen 

Thorvald Larsen/Rollo  369,85 point (1. plads og Thorvald og Rollo er udtaget til DM)

Århus 5. september 

E klassen

Thorvald Larsen/Rollo 211,55 point 

Langeskov 5. september  

C klassen 

Jens Langhorn/Alma 130 point

Lisa Berry/Ellie 125,25 point (Lisa og Ellie er nu  B klassen fra 2022)

B klassen 

Thomas Lynge/Marley 132 point

Hanne Hansen/Kinai 71,50 point

A klassen 

Doris Larsen/Sasja 264,75 point (3. plads og er udtaget til DM) 

Langeland 29. august

B klassen 

Thomas Lynge/Marley 100,45 point

A klassen 

Doris Larsen/Sasja 270,35 point

Sture Hansen/Zimba 238,55 point 

Odense 22. august 

B klassen

Thomas Lynge/Marley 71,50 point

Hanne Hansen/Kinai 42,15 point 

Kerteminde 11. august 

C klassen

Jens Langhorn/Alma 116,05 point (Jens og Alma er nu i B klassen)

Lisa Berry/Ellie 109,50 point 

Odense 13. juni 

C klassen 

Jens Langhorn/Alma 99,55 point

Lisa Berry/Ellie 57,60 point 

Lokalkonkurrence 5. og 6. juni

 Familieholdet (det var muligt at opnå 60 point)

  1.  Dorte Sams/Jytte 56 point 
  2. Carsten Søndergaard/Molly 48 point
  3. Else Carlsen/?? 36 point
  4. Inga Rahbek/Nanok 31,50 point 
C klassen
  1.  Lisa Berry/Ellie 127,20 point
  2. Jens Langhorn/Alma 113,60 point 
B klassen
  1.  Klaus Svelmøe/Zille 192,70 point
  2. Thomas Lynge/Marley 179,90 point
  3. Helle Hassing/Alpha 146,65 point
A klassen
  1.  Sture Hansen/Zimba 287,20 point
  2. Doris Larsen/Sasja 286,90 point
  3. Frede Hansen/Coda 237,40 point
  4. Marianne Madsen/Unni 226,35 point
  5. Lillian Nielsen/Smilla 194,35 point
  6. Anette Gregersen/Smilla 127,25 point

 

Nordfyn 30. maj

 C klassen

Jens Laghorn/Alma 96,85 point

Lisa Berry/Ellie 76,65 point

B klassen

Klaus Svelmøe/Zille 171,40 point (Klaus og Zille er nu i A klassen)

Thomas Lynge/Marley 125 point

Hanne Hansen/Kinai 86,75 point 

Kreds konkurrence Svendborg 9. maj

 A klassen

Doris Larsen/Sasja 264,45 point (1. plads)

Sture Hansen/Zimba 176,25 point

Marianne Madsen/Unni 159,05 point 

Kreds- og Landskonkurrence Langeskov 2. maj

C klassen

Lisa Berry/Ellie 45,55 point

B klassen

Klaus Svelmøe/Zille 175,80 point (3. plads)

Hanne Hansen/Kinai 68,20 point 

A klassen

Doris Larsen/Sasja 280,60

Marianne Madsen/Unni 256,80 point

Sture Hansen/Zimba 240,40 point 

Kredskonkurrence Svendborg 25. april 

 A klassen

Doris Larsen/Sasja 285,30 point (1. plads)

Sture Hansen/Zimba 241,65 point

Marianne Madsen/Unni 210,20 point 

Landskonkurrence Ringe 18. april

 C klassen

Lisa Berry/Ellie 61,75 point

 

Kreds- og landskonkurrence Kerteminde 11. april

C klassen

Lisa Berry/Ellie 31,50 point  

A klassen 

Doris Larsen/Sasja 274,35 point (2. plads og sidste oprykker til E klassen)

Sture Hansen/Zimba 245,50 point

Marianne Madsen/Unni 244,80 point 

Landskonkurrence Nordfyn 1. og 2. april

A klassen

Doris Larsen/Sasja 259,60 point

Sture Hansen/Zimba 200,35 point 

E klassen 

Thorvald Larsen/Rollo 297,05 point 

Kredskonkurrence A klassen Odense 21. marts

Doris Larsen/Sasja 266,50 point (3. plads)

Marianne Madsen/Unni 261,90 point

Sture Hansen/Zimba 255,50 point 

Kredskonkurrence i E klassen i Kerteminde d. 7. marts

 

 Thorvald Larsen/Rollo 385,35 point (2. plads)

Landsdækkende konkurrence i Esbjerg 14. marts

 E klassen

  Thorvald Larsen/Rollo 316,40 point

Nyheder

Sponsorer